Shumee po kuracji upiększającej

Aplikacja mobilna shumee, ze zmodyfikowaną nawigacją i mechanizmem wyszukiwania ułatwiającymi m.in. obserwowanie osób generujących ciekawe treści, dostępna jest już w sklepach Google Play i AppStore.

Nowa wersja shumee zawiera kilka zmian ułatwiających jeszcze bardziej korzystanie z aplikacji:

  • uproszczona nawigacja na pasku dolnym,
  • rozbudowana wyszukiwarka przeniesiona na górę ekranu,
  • opcje komentowania i udostępniania poleceń przeniesione pod elementy graficzne, co poprawia ich widoczność i nie zakrywa obszaru zdjęcia/video,
  • zapisywanie treści.

- Obserwując zachowania naszych Użytkowników, postanowiliśmy uwypuklić w aplikacji dwie rzeczy: profil Użytkownika oraz wyszukiwanie i zarządzanie obserwowanymi osobami - mówi Szymon Midera z shumee.

Nowością jest także zakładka z kodami rabatowymi - to pierwszy krok w kierunku rozwijania funkcji e-commerce aplikacji. Od lipca shumee zaproponuje swoim Użytkownikom wraz z pierwszymi partnerami program rekomendacyjny nagradzający za polecenia ulubionych produktów czy usług.


Jak do tej pory przeszło 460 tys. osób zetknęło się z shumee w internecie, Użytkownicy shumee oddali ponad 50 tys. shumików, a liczba pobrań aplikacji wzrosła do 4,5 tys.

Shumee dostępne jest w formie aplikacji mobilnej w sklepach Google Play i AppStore, a także w wersji webowej (RWD).

Shumee to unikalny eko-system, który pomaga użytkownikom w wymianie opinii, sondowaniu jak myślą inni i podejmowaniu przemyślanych, racjonalnych decyzji. Shumee daje możliwość wyrażenia siebie - pozwala swobodnie shumieć.

Shumee daje wolność - to pierwszy projekt, który pokazuje, że wolny świat dyskusji i nieskrępowanych decyzji jest możliwy - bez reklam, sponsoringu i klasycznego marketingu - wyłącznie w oparciu o rekomendacje znajomych i tzw. mądrość tłumu, tj. opinie użytkowników społeczności. To właśnie rekomendacja przekazywana w modelu human to human jest siłą i wartością shumee.

Shumee pozwala także na konfrontowanie opinii. Poprzez poznanie zdania innych osób zapewnia równowagę i umożliwia prezentację różnych punktów widzenia. Nie posługuje się skomplikowanymi algorytmami i nie zamyka użytkownika w bańce informacyjnej tematów, które lubią jego znajomi. Użytkownicy shumee mogą smakować różnorodności, w konsekwencji w większym stopniu kierować się zdrowym rozsądkiem. Shumee poprzez zaangażowanie użytkowników daje także możliwość wyłapania fałszywych informacji.