Bajkoszycie czyli lalki i inne stwory tworzone w rytmie SMART

Szukasz pomysłu na wyjątkowy prezent? Niepotwarzalnej lalki, syreny czy jednorożca? Napisz do Bajkoszycia bo w pracowni Marty Paśnik powstają bajki szyte na miarę i te, które wyskakują spontanicznie spod jej dłoni. Nie ma drugiej takiej samej postaci.

Zachwyceni artystką poprosiliśmy o odpowiedź na kilka pytań.

bajkoszycie_shumee.jpg

 • Dlaczego Bajkoszycie?

  Bajki to takie małe marzenia. Rodzą się tylko w głowach pełnych pięknych snów i kolorowych myśli, istnieją w świadomości marzycieli i wrażliwców dla których świat składa się nie tylko z codzienności, ale jest też pełny magii. Bajki tworzą zarówno dzieci jak i dorośli, bo czasem zwykła szmaciana lalka może zawierać w sobie kalejdoskop uczuć, a pod niepozornym sweterkiem skrywać całe pokłady miłości.

 • Co Cię inspiruje? Jacy artyści? Czy są to artyści lalkarze?

  Zdarza mi się podglądać profile koleżanek "po fachu," mam oczywiście swoje ukochane twórczynie, jak np. Alsu Gafner i Joti Marra Ramsey, u każdej z nich podziwiam unikalny styl kompletnie nie do podrobienia i cudowną pasję tworzenia pięknych rzeczy. Sama również dążę do tego żeby moje prace (nie tylko lalki, również biżuteria) sprawiały że czyjś świat staje się ładniejszy! Inspirują mnie łąki i lasy, księżyc i gwiazdy, chmury opływające górskie szczyty i spienione grzywy morskich fal.

 • Skąd bierzesz materiały?

  Tkaniny na moje lalki pochodzą głównie z tzw. odzysku, dlatego rzadko zdarzają się w moim sklepie dwie takie same Bajki. Tiul i koronki farbuję sama domowymi sposobami (awokado, herbata,) w pracowni nigdy nic się nie marnuje. Oczywiście zdarza mi się kupować materiały "z metra," oraz nowe włóczki na bajkowe sweterki i pelerynki, zawsze są to jednak naturalne tkaniny, takie jak bawełna i bambus, próżno szukać u moich lalek na przykład akrylu.

  bajkoszycie_smart.jpg

 • Czy myślisz, że Twoja marka jest SMART?

  Tak, zdecydowanie staram się żeby tak było. Wynika to głównie z mojego podejścia do kupowania ubrań: a raczej ich niekupowania:) Zwracam dużą uwagę na metki, składy tkanin i ich przewidywalną żywotność. Stąd Bajki w jedwabnych sukniach, haftowanych dzianinach i mięsistych koronkach, których mnóstwo można znaleźć właśnie wśród niechcianych ubrań, a które cudownie prezentują się na ich nowych małych użytkowniczkach.

 • Stworzenie której bajki przyniosło Ci najwięcej satysfakcji?

  Największą satysfakcję dają maile od Klientów, takie zupełnie na gorąco, tuż po otrzymaniu Bajek. Zdjęcia na półeczkach z książkami, w ramionach roześmianych dziewczynek oraz w łóżeczkach czekających na nowych, małych lokatorów. Prawdziwym szczęściem jest dla mnie sama możliwość tworzenia, i świadomość tego, że rzeczy które wychodzą spod mojej ręki naprawdę kogoś cieszą.

 • Którą bajkę polecasz pod Choinkę ?

  Bajkę podarowaną od serca, uszytą z miłością, wypełnioną uczuciem, rumianą i roześmianą, żeby rozjaśniała obdarowanej osobie każdy dzień i sprawiała aby nigdy nie odechciało jej się marzyć

Bajkoszycie polecamy na prezent >>

bajkoszycie_polska_artystka.jpg

 • Ania Pińkowska
 • CHIEF WEB & E-COMMERCE OFFICER
 • ania@shumee.pl
 • shumee