Mama plus - jak wybrać zabawkę dla dziecka

Szukasz wyjątkowych zabawek dla swojego dziecka? Poznajcie wyjątkowy sklep Mama Plus i jego piękną historię: http://mamaplus.pl/o-nas.

MamaPlus.pl to jeden z tych sklepów, który jednocześnie daje dużo dobrej zabawy (dzieciom) i wiele praktycznych, pomocnych rozwiązań (rodzicom). Znajdziecie tam i elementy wyprawki noworodka, edukacyjne i aktywizujące zabawki dla maluszków i starszych dzieci, praktyczne gadżety i kartonowe zabawki które można dowolnie przyozdobić.

HUILE-TOYS-739-Multifunctional-Musical-Toys-Baby-Fun-House-Musical-Electronic-Geometric-Blocks-Sorti incastro-klocki-konstrukcyjne-cube-m-2-shumee-mamaplus.jpg domek-z-kartonu-mamaplus-shumee-zabawki.jpg

Koniecznie zajrzyjcie na profil Mama Plus na shumee!

A tymczasem zapraszam do lektury krótkiego wywiadu z Emilią, mamą Laury - pomysłodawczynią sklepu. Zapytaliśmy ją o kilka cennych porad jeżeli chodzi o wybór zabawek dla dzieci.

W Waszym sklepie można znaleźć niemal wszystko, co potrzebne rodzicom w czasie przygotowań do narodzin dziecka oraz później, kiedy jest już ono z nami. Ale też i dużym zainteresowaniem cieszą się Wasze kreatywne zabawki - idealne na prezenty dla dzieci. Na co należy zwrócić uwagę wybierając prezent, żeby nie tylko ucieszył malucha, ale też i był w pełni bezpieczny i wspierał jego rozwój?
 
Przede wszystkim, wybierajmy zabawki od sprawdzonych producentów, które są w pełni bezpieczne dla dziecka: nie zawierają szkodliwych dla zdrowia ftalanów, BPA i PVC, nie posiadają ostrych krawędzi oraz oznaczone są Europejskim Certyfikatem Zgodności CE. Poza tym, kierujmy się wiekiem i zainteresowaniami dziecka: jeżeli dziecko uwielbia rysować i malować to wybierajmy produkty, które pomogą mu doskonalić te umiejętności - idealnym zestawem dla małego artysty będzie np. domek z kartonu Tektoy i farbki w sztyfcie Instant - maluch będzie miał ogromne pole do popisu, a jednocześnie świetne miejsce do zabawy.  Jeżeli natomiast lubi tworzyć i budować to dajmy mu klocki czy zestawy konstrukcyjne, jak np. klocki Incastro, Labirynt kulek Q-ba Maze czy zabawne klocki przyssawki Squigz. Dla nieco starszych dzieci doskonałymi produktami, które rozwijają wyobraźnię i logiczne myślenie są kartonowe modele do składania Tektoy. Dla niemowląt i małych dzieci wybierajmy zabawki z ograniczoną ilością kolorów, które wspierają zmysł wzroku oraz rozwijają umiejętności manualne, np. książeczki z serii Oczami Maluszka czy sensoryczne zabawki z serii Wesołe Podwórko. Jeżeli ciężko nam sprecyzować, co sprawia dziecku największą frajdę dajmy mu Muszelkę Bilibo - to ogólnorozwojowa zabawka, z którą można zrobić wszystko - można się w niej bujać, kołysać, kręcić, stąpać po niej i ćwiczyć równowagę, a nawet zjeżdżać w niej po śniegu! Wszystkie zabawki w naszym sklepie są przemyślane, ponadczasowe i bezpieczne, a więc jest w czym wybierać :)
 
Niektórym rodzicom i dziadkom czasem trudno zachować umiar w ilości zabawek, jakie dają dzieciom. Dużo mówi się o minimalizmie, nie rozpraszaniu dziecka tyloma rzeczami. Pani zdaniem to słuszny kierunek, czy nie należy się przejmować tym, ile rzeczy posiada nasze dziecko?
 
Oczywiście, że należy zwrócić uwagę na ilość zabawek! Zbyt dużo przedmiotów niepotrzebnie rozprasza dziecko, a nawet zniechęca do zabawy. Jeżeli w pokoju malucha jest zbyt wiele zabawek, to warto w sprytny sposób ograniczyć ich ilość, pozostawiając tylko te, którymi obecnie maluch uwielbia się bawić. Pozostałą część możemy odłożyć do kartonu i przechować w ustronnym miejscu. Gdy zachwyt nad obecnymi zabawkami minie, wymieńmy je na te z kartonu. To prosta i sprawdzona metoda, która nie tylko wprowadza porządek w pokoju dziecka, ale przede wszystkim pomaga odkryć na nowo i wzbudzić zainteresowanie zabawkami, które wcześniej leżały w kącie.

A na koniec mam lżejsze pytanie - która zabawka z MamaPlus jest Pani ulubioną?
 
Zdecydowanie Domki z kartonu Tektoy! To nasze kultowe produkty, które kochają nie tylko dzieci, ale i rodzice. Tekturowe domki to kreatywna zabawka, która pobudza wyobraźnię, zachęca do malowania i dekorowania na różne sposoby,  gwarantując znakomitą zabawę przez wiele godzin. Ich ogromną zaletą jest wielkość - maluch może wejść do środka i poczuć się jak maszynista, kosmonauta, sprzedawca czy idealna pani domu :) To sprawdzony pomysł na prezent dla każdego dziecka!