A jesienią w ogrodzie...

Coraz krótsze dni i chłodniejsze wieczory wcale nie muszą wiązać się z rezygnacją ze spędzania czasu w ogrodzie. Jesień też może być idealnym czasem na rozkoszowaniem się Waszym przydomowym kawałkiem świata, który teraz powoli będzie zyskiwał coraz to mocniejsze żółto-pomarańczowe barwy.

O odpowiednią temperaturę sprzyjającą przesiadywaniu na świeżym powietrzu może zadbać palenisko lub tak zwany kominek ogrodowy. Mogą być one opalane drewnem lub węglem, a odpowiednio skonstruowane zadbają o to by wasz trawnik czy taras pozostał nienaruszony.

Palenisko ogrodowe, kominek ogrodowy szklarnia ogrodowa

Pamiętajcie, że nie musicie też wcale rezygnować z uprawiania warzyw i owoców. Teraz szklarnie spotykamy nie tylko na dużych plantacjach, ale także w ogrodach. Można skorzystać z gotowych do zakupu różnych wielkości konstrukcji lub spróbować zbudować je samemu. Szklarnia pełni też dla naszych roślin formę ochronną przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych (silny wiatr czy ulewy), a także przed atakiem szkodników.

Złe warunki pogodowe mogą źle wpływać nie tylko na uprawianą przez nas roślinność, ale także na nasze meble ogrodowe. Jeżeli nie macie na nie już miejsca w garażu to tak jak w przypadku szklarni można zakupić lub samemu zbudować jakiegoś rodzaju schronienie jak np. szopę. Taki budynek zbudowany z impregnowanego drewna posłuży nam i naszemu sprzętowi przez wiele, wiele lat. Jednak dobrym rozwiązaniem będą też wszystkiego rodzaju pokrowce na meble ogrodowe, które głównie pełnią funkcję wodo- i kurzoodporną.

szopa ogrodowa karmnik dla ptaków

Nie zapominajmy też o małych mieszkańcach naszego ogródka, którzy codziennie rano w ostatnim czasie witali nas przepięknym śpiewem. Na tą potrzebę możesz usytuować karmnik wysoko na drzewie, a do środka wsypać różnego rodzaju nasiona : słonecznik, dynia, owies, kukurydza... Ptaki na pewno odwdzięczą Ci się w kolejnym sezonie.:)

Łopata na kółkach, odśnieżanie Osłonki na drzewa

I nie dajcie zaskoczyć się zimie! Jeżeli łopata została złamana na ostatnich śniegach, to zadbajcie o to by już teraz w swojej szopie mieć przygotowaną kolejną. Pomimo, że odśnieżanie należy do super treningów my chcielibyśmy wam zwrócić uwagę na wynalazek, który odciąży wasze plecy – łopatę na kółkach! Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o takim rozwiązaniu, to czas przekonać się na własnej skórze jak mało wysiłku potrzebne jest by zadbać o chodniki, podjazd i ścieżki. Cieszcie się ogrodem także w tej białej porze roku!