Skóra jest moja, więc o nią dbam!

Gdyby zadać sobie pytanie, co sprawia, że nasz makijaż wygląda pięknie, to co przychodzi nam do głowy? Dobrej jakości kosmetyki, wartościowe pędzle, wypracowana technika etc. Jednak to nie wszystko. Czasami, w naszym codziennym pośpiechu, zapominamy, że kluczem do pięknego wyglądu makijażu jest prawidłowa PIELĘGNACJA naszej cery. W końcu - aby malarz mógł wykazać się swoimi umiejętnościami, musi mieć do tego właściwe płótno. Jeżeli płótno będzie zniszczone, tworzenie dzieła nie będzie tak przyjemnie i efektywne. Zatem – o jakich rzeczach należy pamiętać, aby nasza skóra odwdzięczyła nam się zdrowym wyglądem? My, dziewczyny z shumee, przekażemy wszystkie nasze sprawdzone techniki dbania o cerę.

Przede wszystkim...

Warto pamiętać na wstępie o prawdach ogólnych – po pierwsze, nie powinnyśmy kierować się przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych wyłącznie opiniami koleżanek. Dopóki nie przetestujemy danego produktu na sobie, nikt nie może nam zagwarantować, że będzie on dla nas odpowiedni. Wszystko zależy również od typu cery: sucha, normalna, mieszana, tłusta. Każda z nich będzie miała własne potrzeby pielęgnacyjne. My również nie będziemy proponować produktów indywidualnych, ponieważ nie chcemy, aby ktoś wzorował się na naszych wyborach.

Po drugie, nie przywiązuj się do jednego kosmetyku na kilka lat. Można porównać to do regularnego spożywania tabletek przeciwbólowych – w pewnym momencie jedyny efekt, jaki dają, to placebo. Ważne, aby testować nowe produkty i szukać alternatyw dla tych ulubionych.

Po trzecie – gdy pojawi się na Twojej twarzy nieprzyjaciel w postaci zaskórnika – nie wyciskaj go. Zadziałaj na niego wysuszająco, najlepiej odpowiednimi produktami dermatologicznymi. Dzięki temu szybciej opuści Twoją cerę i nie pozostawi po sobie żadnej blizny.

 

Dzień z życia skóry

Budzimy się rano – i tutaj już zaczyna się pierwszy krok do zdrowego wyglądu naszej cery. Prawidłowy sen znacząco wpływa na to, jak się czujemy i wyglądamy.

Czeka nas długi dzień – praca, spotkanie ze znajomymi… Do tego nasza skóra potrzebuje przygotowania. Oczyszczenie skóry rano nie wymaga największego wysiłku, ponieważ cały rytuał przeprowadzamy wieczorem. Bezwzględnie jednak należy użyć kremu, choćby delikatnego, aby tworzył barierę przed czynnikami z zewnątrz. Będzie on również ważny jako baza pod makijaż, dzięki której kosmetyki nie obciążą naszej skóry. Krem zwiększy również trwałość makijażu.

Następnie jemy śniadanie. Tutaj zaczyna się kolejne, choć nie do końca pielęgnacyjne, podejście do skóry. Zdrowe odżywianie ma również znaczący wpływ na jakość naszej skóry, ale o tym innym razem.

W ciągu dnia powinnyśmy pić dużo wody – nawodnienie organizmu zapobiega suchości skóry. Unikaj również dotykania twarzy – na Twoich dłoniach przenosisz wiele bakterii, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoją cerę.

Nadszedł wieczór – po długim dniu, możemy poświęcić chwilę na dogłębne oczyszczenie twarzy z makijażu. Z pomocą przychodzi nam płyn micelarny.

micelarny.jpg

Oczyszczajmy cerę tak dobrze, aby na waciku kosmetycznym nie było śladu makijażu. Następnie krok, o którym często zapominamy – tonik. Tonik jest bardzo ważny w pielęgnacji, ponieważ przywraca prawidłowe pH naszej skóry i przywraca jej naturalną odporność na zanieczyszczenia.

Noc jest doskonałą porą na to, aby produkty na naszej skórze pracowały. Wtedy nie oszczędzamy kremów (oczywiście odpowiednich dla danego typu cery). Pamiętajmy również o kremach pod oczy! Skóra pod okiem jest często wymagająca i bardziej podatna na starzenie. W końcu nie chcemy mieć brzydkich „worków” pod oczami, prawda?

Dwa razy w tygodniu, aby zapewnić naszej cerze dodatkową pielęgnację, wykorzystajmy maseczki. Aktualnie producenci maseczek tworzą je w bardzo przystępny dla nas sposób – w płachcie. Taką maseczkę wystarczy wyjąć, położyć na twarzy, odczekać wyznaczony czas i zdjąć. Proste i przyjemne. W dodatku, wygląd tych maseczek jeszcze bardziej zachęca do ich używania.

maseczka na płachcie pugCo ważne, przed nałożeniem maseczki należy użyć peelingu. Przygotuje on naszą skórę pod działanie maseczki i spotęguje jej efekt. Do tej czynności sugerujemy bardzo przyjemny, polski produkt:

peeling cukrowy ziaja

Temat pielęgnacji jest praktycznie nieskończony, a ilość działań, które poprawią wygląd naszej cery, zależy tylko od nas. Chciałyśmy przedstawić podstawy, o których należy pamiętać, aby czuć się dobrze we własnej skórze – a to przecież najważniejsze.