Chcę mieć psa!

Najlepszy przyjaciel człowieka, najwierniejszy kumpel i najwytrwalszy kompan... Co jeszcze można powiedzieć o psie? Z pewnością to co często rodzice powtarzają dzieciom: "Pies to nie zabawka!". I my właśnie w tej sprawie... :)

Jeżeli jesteś zdecydowany na wzięcie pod swoją opiekę czworonoga sprawdź, czy zdajesz sobie sprawę z czym się to wiąże. :) Postanowiliśmy przygotowac dla was mini chceck listę rzecz o których należy pamiętać w takim przypadku.

1. Karma dla psa

s-a-r-a-h-s-h-a-r-p-973479-unsplash.jpg Nie ukrywajmy, pies wymaga specjalnego żywienia odpowiednio dostosowanego do jego rozwoju, masy, a często i rasy. Pamiętaj, że jeżeli bierzesz pod swoje skrzydła szczeniaczka, zwróć uwagę na karmy dla "Juniorów", mają one trochę inne właściwości odżywcze niż te stworzone dla dorosłych psów.  Żywienie zwierząt to dosyć szeroki temat, ale na pewno dasz radę! Wszystkie informacje potrzebne w dostosowaniu karmy do waszego czworonożnego przyjaciela znajdziecie na opakowaniu.

2. Miska na wodę i karmę

Ważne, by od samego poczętku pies był nauczony gdzie dokładnie może szukać jedzenia i picia. W tym celu wybierz miejsce w którym postawisz miski - jedną na wodę, drugą na jedzenie. Dobrze by znajdowały się one obok siebie, na podłodze, którą w razie pochlapania łatwo nam będzie doczyścić.

3. Legowisko

Pies też musi czuć, że ma w domu swoje miejsce. Takie gdzie będzie mu wygodnie, ciepło, gdzie nikt mu nie będzie przeszkadzał i gdzie będzie mógł znosić swoje rzeczy bez obawy, że któś mu je zabierze. Dlatego warto zadbać o odpowiednie legowisko. Pamiętaj, że ono również musi być dostosowane do przewidywanej wielkości psa.  sara-farnell-1083618-unsplash.jpg

4. Smycz i obroża

To oczywiste, że będziemy planować spacery z naszymi czworogami. Dlatego by uniknąć nie miłych sytuacji, warto wyprowadzać psa na smyczy. Dodatkową ochroną na spacerach będzie obroża. Oprócz tego, że to właśnie do niej przypinamy smycz, to może pełnić funkcię ochronną przeciw insektom.

5. Produkty do pielęgnacji

autri-taheri-521018-unsplash.jpg Nasz psiak, będzie wymagał co jakiś czas kąpieli. Z tego powodu musimy zaopatrzeć się w specjalne preparaty - szampony, odżywki oraz dedykowane szczotki. Wybieramy je w zależności od potrzeb sierści czy włosów czworonoga. Z produktów do pielęgnacji znajdziemy także pasty, szczotki do zębów a nawet odświeżacze oddechu! 

6. Zabawki

Psy kochają się bawić! I uwierzcie świetnie potrafią zająć się same sobą. Jeżeli nie chcesz, by do tej zabawy zostały wykorzystane Twoje kapcie, meble, lub inne rzeczy, to zagwarantuj swojemu czworogowi zabawki! Najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju piłki i gryzaki. 

Czy masz już wszystko? Co jeszcze dodałbyś/dodałabyś do tej listy? Czekamy na wasze wiadomości i komentarze!