Zatrzymaj się na chwilę

Nadszedł długo wyczekiwany moment – wieczór. Po całym dniu intensywnej pracy przyszedł czas na chwilę dla siebie. Nie odmawiaj sobie tego! Nowy dzień nie będzie tak efektywny, jeżeli przed jego rozpoczęciem nie pozwolisz swojemu ciału odpocząć. Zanim pochłonie nas sen, warto zapewnić sobie relaksującą kąpiel.

Zadbaj o atmosferę. Wszystko wokół powinno współgrać ze spokojem i odprężeniem, które chcesz osiągnąć. Jedną z rzeczy, które determinują relaks, jest zapach. Rozłóż świeczki, których woń przypomni Ci o przyjemnych momentach z Twojego życia – podróżach, smacznych potrawach...

świeczka yankee doodle

Wrzuć do wody pachnące kule kąpielowe, które dodatkowo zapewnią Twojej skórze pielęgnację...

zestaw lawendowy.JPG

Na twarz nałóż maseczkę, która zregeneruje Twoją cerę i przygotuje ją na wyzwania nadchodzącego dnia...

Pamiętaj, żeby zawsze mieć w sobie cząstkę dziecka! Nic nie poprawia samopoczucia tak, jak urocza kaczuszka!

kaczuszka.jpg

Po przyjemnej kąpieli, rozsiądź się wygodnie na kanapie. Odłóż telefon na chwilę. Włącz swój ulubiony film. Zapomnij o obowiązkach. Przygotuj swój umysł na wieczór tylko dla siebie. Zaparz swoją ulubioną herbatę.

Ułóż się wygodnie w pościeli. Zaproś swojego pupila do wspólnego odpoczynku – w końcu tak mało czasu mieliście dla siebie przez cały tydzień! Ważne, żeby Twój pokój przed snem był wypełniony świeżym powietrzem. Położenie się pod świeżo wywietrzoną, pachnącą, chłodną pościelą... Relaks gwarantowany!

Przyjemność z odpoczynku zapewnią również gadżety, których w tych czasach nie brakuje. Kiedy Twoje stopy są zmęczone od godzin biegania w eleganckich butach – pamiętaj, że wynalazki techniczne pomogą Ci w zrelaksowaniu się.

masażer.jpg

Zdrowie i dobry humor są podstawą do codziennego funkcjonowania. Żadna ilość kaw nie doda Ci tyle energii, co rzeczywisty odpoczynek. Dbaj o swoje samopoczucie i pamiętaj, że należy Ci się chwila relaksu – niezależnie ile masz pracy i jak wiele obowiązków na Tobie spoczywa. Wystarczy, że sam sobie na to pozwolisz.