Jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy + TOP5 podkładów według Shumee

Podkład jest jednym z podstawowych  elementów naszego makijażu – jest bazą, która buduje cały wygląd naszej twarzy. W przeciwieństwie do rozświetlacza czy różu, które możemy ewentualnie pominąć, podkład stanowi wręcz nieodłączną część naszego dzieła. Wiąże się to też z dużą odpowiedzialnością – jeżeli nasza baza będzie źle dobrana, całościowy efekt końcowy nie będzie zadowalający.

O czym trzeba pamiętać przy wyborze naszego idealnego podkładu? Po pierwsze, musimy wziąć pod uwagę typ naszej cery.

  • Producenci często tworzą podkłady uniwersalne - niestety, nie oznacza to, że są dostosowane do każdego typu skóry.
  • Podkłady długotrwałe mogą źle oddziaływać na skórę suchą lub normalną, ponieważ przy regularnym użytkowaniu mogą determinować suche skórki i uczucie ściągnięcia.
  • Podkłady nawilżające nie zawsze przydadzą się posiadaczkom cery tłustej – mogą spowodować szybkie świecenie się skóry, a co gorsza, po krótkim czasie mogą ścierać się i znikać z twarzy.

Jak więc działać w tej kwestii? Jeżeli producent udostępnia taką informację – należy wybierać podkłady dostosowane do Twojego typu cery, a jeśli produkt nie ma takiej specyfikacji – pozostaje metoda prób i błędów.

Po drugie, zwracamy uwagę na odcień naszej skóry.

Po pierwsze należy zadać sobie pytanie: czy nasza skóra ma barwy ciepłe (żółte) czy chłodne (różowe)? Właściwe dobranie odcienia podkładu do barwy skóry ma wpływ na to, aby twarz nie odcinała się od szyi. Druga kwestia to dobór odpowiedniego koloru podkładu. Pomoże nam w tym kolor naszej skóry na przykład na nadgarstku lub szyi – odcień podkładu powinien być identyczny, aby był zespolony z naszą twarzą.

Najważniejsza zasada - nie dobieraj odcienia w sztucznym oświetleniu, które zniekształca barwy, szczególnie w sklepach lub drogeriach. Poproś konsultantkę o próbkę, zabierz ze sobą do domu, przetestuj samodzielnie. Zanim podejmiesz decyzję – odczekaj kilka minut, aż podkład zacznie pracować na skórze. Podkład po pewnym czasie może się utlenić i spowoduje to, że pierwotnie doskonały odcień stanie się dla Ciebie zbyt ciemny.

 

Poniżej przedstawimy TOP 5 podkładów, które swoim działaniem odpowiadają pojedynczym potrzebom.

podkład Bourjois Podkład drogeryjny, rozświetlający, o średnim kryciu. Kultowy produkt, który doskonale nadaje się na lato. Dzięki niemu skóra wygląda na zdrowszą, dodaje blasku i odświeża cerę. Jednocześnie nie obciąża naszej cery, a w upalne dni musimy na to szczególnie uważać.
podkład Bourjois

Podkład drogeryjny, zastygający, matujący, o kryciu średnim w kierunku pełnego. Doskonały na wieczorne wyjścia. Matuje, lecz nie wysusza skóry. Po zastygnięciu jest w stanie utrzymać się na twarzy przez długie godziny. Doskonała proporcja ceny do jakości.

podkład Golden Rose

Podkład drogeryjny, długotrwały, zastygający, o średnim kryciu. Pozostawia delikatny, zdrowy blask, jednocześnie świetnie wygładza skórę.

podkład Rimmel

Podkład drogeryjny, rozświetlający, o lekkim kryciu. Świetny wybór dla osób, których cera potrzebuje jedynie wyrównania kolorytu – nie zakryje większych niedoskonałości, ale pięknie rozświetli twarz i utrzyma naturalny wygląd przez cały dzień.

podkład Estee Lauder Podkład marki selektywnej, długotrwały, krycie średnie/pełne. Sprawdzony przez wiele makijażystek jako podkład w makijażu panny młodej. Delikatny, a jednocześnie kryjący i długotrwały – coś, czego na takie wydarzenia potrzebujemy najbardziej. W lato będzie chronił naszą twarz przed słońcem, ze względu na zawarty w nim filtr SPF10.

Oto nasze TOP5 podkładów i sprawdzone metody na ideał! Może w tym zestawieniu zabrakło Waszego ulubionego podkładu? Czekamy na Wasze opinie co do tego zestawienia!